17 februari
20:00 –
21:30 uur

Ontdek de bijbel

Nieuwsgierig wat oude bijbelverhalen ons te zeggen kunnen hebben? Ontdek het door een verdiepende kennismaking.

Praktische info

Datum:
17 februari 2026
Tijd:
20:00 –
21:30 uur
Locatie:

Noorderkerk
Schuytstraat 11

Over dit event

Ontdek samen met anderen de schoonheid van het meest verkochte boek ter wereld: de bijbel. In deze cursus gaan we aan de slag met een aantal bijbelteksten door close reading en we bespreken de literaire genres, achtergronden, interpretaties. Ook zoeken we naar wat het verhaal ons vandaag nog kan zeggen.

Voor wie?
Voor iedereen (gelovig of niet, of ergens tussenin) die benieuwd is naar bijbelse verhalen. Voorkennis is niet nodig. Nieuwsgierigheid en een open mind zijn genoeg.

Wat je mag verwachten
Een open gesprek over de betekenis van de oude teksten in de bijbel. Er is daarin ruimte voor jouw eigen vragen en zoektocht. 

Je krijgt achtergrond en tools aangereikt die je helpen om de teksten te lezen en beter te begrijpen. We gaan met elkaar in gesprek over wat de teksten ons zeggen, waar ze ons aanspreken en wat je ermee kunt in je eigen leven. 

Data
We komen samen op de volgende dinsdagavonden: 17 februari, 3 maart, 17 maart en 31 maart, telkens van 20.00-21.30 uur.

Meer weten? 
Heb je vragen? Stel ze dan per mail of whatsapp of bel Rik Zwalua (rik@luxdenhaag.nl / 06 29205073)

Aanmelden
Je kunt je aanmelden via de button bovenaan deze pagina. Je kunt kiezen voor gratis deelname (leden/vrienden) of een donatie voor de onkosten. 

Aankomende events

Burn-outcafé

Welkom in het burn-outcafé. Voor wie opgebrand is en toe is aan verhaal en ontmoeting.
11 februari
10:30
– 11:30 uur

LUX Viering

In onze vieringen is er ruimte om stil te worden, er is live muziek en we denken met elkaar na over een passage uit de bijbel. Dit alles in een ontspannen sfeer, waar je jezelf kunt zijn en anderen en God kunt ontmoeten.
15 februari
11:30
– 12:30 uur

Kennismakingslunch: leer de LUX Community (beter) kennen

Maak kennis met LUX en lunch met ons mee.
15 februari
13:00
– 13:45 uur

Ontdek de bijbel

Nieuwsgierig wat oude bijbelverhalen ons te zeggen kunnen hebben? Ontdek het door een verdiepende kennismaking.
17 februari
20:00
– 21:30 uur

Steun LUX

LUX is voor een groot deel afhankelijk van giften. Wil jij nieuwe events mogelijk maken en het werk van LUX steunen?

Het laatste nieuws van LUX

Vanaf 17/2: Ontdek de bijbel in onze cursus
Ontdek de bijbel door samen verhalen te lezen en...
Meld je aan voor Tafelgesprekken
Ga in gesprek over geloof, inspiratie, vragen en twijfels...
Vanaf 14/1: burn-outcafé
Hier delen we verhalen en creëren we ontmoetingen. We...
Winkelwagen