In tijden van achterdocht en ontgoocheling groeit ons verlangen naar bezieling. Als Theoloog des Vaderlands pelgrimeerde Kees van Ekris door onze cultuur en ontdekte de kracht van het mythische op allerlei plekken: in de politiek, de sport, de techniek, het theater, het laboratorium, op de Zuidas en in de Bijlmer. In dit boek dat deze maand verschijnt, verweeft hij zijn ontmoetingen met bekende (Stef Bos, Ron Jans, Janine Vos etc.) en onbekende tijdgenoten tot een theologie die op zinvolle wijze over geloof spreekt, soms met een mythische gloed. Hierbij de auteur aan het woord:
“Als de betovering heeft toegeslagen in een cultuur, als politici een bepaalde mythische veranderkracht lijken te hebben, dan is het code rood voor het geestesleven in een cultuur. Hoe kan theologie, verkondiging en opvoeding, maar ook onderwijs, bestuur en de dialoog in de publieke ruimte, zowel een ontmythologiserende kracht hebben als een mythische gloed? Welke rol spelen onderscheidingsvermogen, gebed en liturgie, verzet en dialoog? Maakt de leegte in onze cultuur, waar zoveel cultuurkritische pundits ons op wijzen, ons ook vatbaarder voor destructieve mythes?”
Mythes
LUX zoekt naar mythes van deze tijd. Welke verhalen en overtuigingen worden ons verteld? Wat is waar, wat geeft richting en houvast?
LUX zoekt naar mythes van deze tijd. Welke verhalen en overtuigingen worden ons verteld? Wat is waar, wat geeft richting en houvast?

