22 mei
20:00 –
21:30 uur

Mythes van deze tijd: Kees van Ekris over de magie van geloof

Wat zijn de mythes van deze tijd?

Praktische info

Datum:
22 mei 2025
Tijd:
20:00 –
21:30 uur
Locatie:

Amare, zaal: Spinozafoyer
Spuiplein 150

Over dit event

In tijden van achterdocht en ontgoocheling groeit ons verlangen naar bezieling. Als Theoloog des Vaderlands pelgrimeerde Kees van Ekris door onze cultuur en ontdekte de kracht van het mythische op allerlei plekken: in de politiek, de sport, de techniek, het theater, het laboratorium, op de Zuidas en in de Bijlmer. In dit boek dat deze maand verschijnt, verweeft hij zijn ontmoetingen met bekende (Stef Bos, Ron Jans, Janine Vos etc.) en onbekende tijdgenoten tot een theologie die op zinvolle wijze over geloof spreekt, soms met een mythische gloed. Hierbij de auteur aan het woord:
 
“Als de betovering heeft toegeslagen in een cultuur, als politici een bepaalde mythische veranderkracht lijken te hebben, dan is het code rood voor het geestesleven in een cultuur. Hoe kan theologie, verkondiging en opvoeding, maar ook onderwijs, bestuur en de dialoog in de publieke ruimte, zowel een ontmythologiserende kracht hebben als een mythische gloed? Welke rol spelen onderscheidingsvermogen, gebed en liturgie, verzet en dialoog? Maakt de leegte in onze cultuur, waar zoveel cultuurkritische pundits ons op wijzen, ons ook vatbaarder voor destructieve mythes?”

Mythes
LUX zoekt naar mythes van deze tijd. Welke verhalen en overtuigingen worden ons verteld? Wat is waar, wat geeft richting en houvast?

Aankomende events

LUX Viering

In onze vieringen is er ruimte om stil te worden, er is live muziek en we denken met elkaar na over een passage uit de bijbel. Dit alles in een ontspannen sfeer, waar je jezelf kunt zijn en anderen en God kunt ontmoeten.
18 mei
11:30
– 12:30 uur

Mythes van deze tijd: Kees van Ekris over de magie van geloof

Wat zijn de mythes van deze tijd?
22 mei
20:00
– 21:30 uur

LUX Viering

In onze vieringen is er ruimte om stil te worden, er is live muziek en we denken met elkaar na over een passage uit de bijbel. Dit alles in een ontspannen sfeer, waar je jezelf kunt zijn en anderen en God kunt ontmoeten.
25 mei
11:30
– 12:30 uur

Hemelvaartsdagviering in de Grote Kerk

Interkerkelijke Hemelvaartsdagviering Den Haag
29 mei
10:30
– 12:30 uur

Steun LUX

LUX is voor een groot deel afhankelijk van giften. Wil jij nieuwe events mogelijk maken en het werk van LUX steunen?

Het laatste nieuws van LUX

1/6: kennismakingslunch LUX Community
Leer ons kennen en wij leren jou graag kennen!
8/5: borrel over geloven en single-zijn
Borrel over geloven en single-zijn
22/5: Kees van Ekris over de magie van het geloof
Kees van Ekris over de magie van het geloof.
Winkelwagen