Bidden, hoe doe je dat?

Voor de één is het verre vanzelfsprekend om te bidden. De ander vindt het ingewikkeld om telkens maar weer origineel te zijn. Weer iemand anders vraagt zich af of het wel zin heeft om te bidden. Allemaal legitieme vragen. Daarom organiseert LUX van tijd tot tijd de speedcursus bidden.

In deze cursus verkennen we verschillende manieren van bidden, zoals:

  • De lectio divina: een eeuwenoude manier van slow reading. Je ‘kauwt’ een tijdje op een bijbelvers en verwerkt dat tot een eenvoudig, persoonlijk gebed. De lectio divina kent vier stappen:
  • Stilte (5 min): Recht zitten, rustig ademen, stil worden.
  • Lectio (3 min): Lees bijvoorbeeld een uitspraak van Jezus: “Ik ben gekomen om hun het leven te geven in al zijn volheid.” (Johannes 10:10b) Merk wat er door je heen gaat als je dit hoort. Kies een woord dat je aanspreekt. Denk er niet over na, maar blijf bij dat woord.
  • Meditatio (5 min): Lees opnieuw de uitspraak van Jezus. Denk aan het woord dat je aanspreekt. Ga ’s na: hoe raakt dit jouw leven op dit moment? Mag je iets ontvangen? Word je tot actie aangezet? Troost het je? Zou God iets tegen je willen zeggen, vandaag?
  • Oratio (5 min): Lees de uitspraak van Jezus opnieuw. Breng je gedachten weer naar het woord (stap 2) en naar je overdenking (stap 3). Zet nu de volgende stap: orden je gedachten en richt dat tot God.
  • Contemplatio (2 min): Wees nog even stil… en ga vervolgens verder met je dag.

Journaling: je schrijft om je gedachten te ordenen, en vormt dat tot een gebed. Je doet dit voor langere tijd, waardoor er een gebedsdagboek ontstaat. Als je terugkijkt, waar zie dat je
gebed is gehoord?

  • Het levensgebed van Ignatius: een gestructureerde manier om te bidden. Word stil, kijk terug op je dag, en stel jezelf deze drie vragen en richt je antwoorden tot God:
  • Waar ben je dankbaar voor?
  • Waar heb je spijt van?
  • Wat zou je willen voornemen?

Natuurlijk zijn er ook andere manieren om te bidden. Ontdek ze tijdens onze cursus of in onze diensten.

Aankomende events

LUX Viering

In onze vieringen is er ruimte om stil te worden, er is live muziek en we denken met elkaar na over een passage uit de bijbel. Dit alles in een ontspannen sfeer, waar je jezelf kunt zijn en anderen en God kunt ontmoeten.
31 augustus
11:30
– 12:30 uur

Tafelgesprekken 2.0 – nieuwe verbinding en verdieping

Zoek jij ook naar wat jouw leven betekenis kan geven? Wil je praten over wat jou kracht geeft, waar je mee worstelt? Wil je met anderen leren hoe je nieuwe inzichten en perspectieven kunt krijgen en je leven verdiepen? Schuif dan aan bij Tafelgesprekken; want je bent niet alleen!
1 september
19:00
– 21:30 uur

LUX Viering

In onze vieringen is er ruimte om stil te worden, er is live muziek en we denken met elkaar na over een passage uit de bijbel. Dit alles in een ontspannen sfeer, waar je jezelf kunt zijn en anderen en God kunt ontmoeten.
7 september
11:30
– 12:30 uur

LUX Viering

In onze vieringen is er ruimte om stil te worden, er is live muziek en we denken met elkaar na over een passage uit de bijbel. Dit alles in een ontspannen sfeer, waar je jezelf kunt zijn en anderen en God kunt ontmoeten.
14 september
11:30
– 12:30 uur

Steun LUX

LUX is voor een groot deel afhankelijk van giften. Wil jij nieuwe events mogelijk maken en het werk van LUX steunen?

Gerelateerde berichten

Waarom zou je naar de kerk gaan?
Goede vraag! We vroegen het ook aan LUX-bezoekers, en...
Bidden, hoe doe je dat?
Voor de één is het verre vanzelfsprekend om te...
Wat kun je verwachten op zondagen?
Welkom bij LUX. Elke zondag om 11.30 uur komen...
Winkelwagen